donderdag 30 juli 2020

Bookreview: Lucia's War

London, 1950. Soprano Lucia Percival has overcome racism and many obstacles to become a renowned opera singer. She is now due to perform her last concert. But she has no intention of going onstage. A terrible secret from her service during the First World War has finally caught up with her.

London, 1917. Lucia, a young Jamaican exile, hopes to make it as a musician. But she is haunted by a tragic separation that is still fresh in her memory - and when she meets Lilian, an old woman damaged by a similar wartime loss, she agrees to a pact that could destroy everything she has fought so hard to achieve.

From the Western Front and the mean streets of Glasgow, to black society in London, Lucia’s story tells a tale of music, motherhood, loss and redemption.

From the author of "stirring" wartime saga White Feathers, shortlisted for the Romantic Novel of the Year Award 2015, Lucia's War is ideal for fans of Andrea Levy and Sebastian Faulks






I want to thank BookSIRENS for their free copy of 'Lucia's War'. My thoughts about the book are my own.

I chose this novel, because I really like to read about historical events and people. So I'm very happy with this wonderful story.

Lucia's War is very well and clearly written by Susan Lanigan.
She writes fluently and convincing.

I really wanted to know the end of the story. So a book to recommend to friends!


Lucia's War
Written by Susan Lanigan
Publication Date: 5 June 2020
Source picture: bookcover

maandag 13 juli 2020

Koning Filip 60

Op 15 april 2020 wordt koning Filip 60. Hij zit dan bijna zeven 
jaar op de troon. Mark Van Den Wijngaert onderzocht kritisch 
getuigenissen, commentaren en toespraken om het leven en de 
loopbaan van Filip op een unieke manier te beschrijven. 
Over hoe hij als jonge prins de liefde en steun van zijn ouders 
Albert en Paola moest missen. 
Over hoe hij door de regering werd terechtgewezen
en door de buitenwereld bekritiseerd ("hij kan het niet"). 

Maar ook over hoe Mathilde zijn leven een nieuwe dimensie gaf en 
hoe hij gaandeweg uitgroeide tot een gewaardeerde koning die mensen 
met elkaar wil verbinden in een land dat steeds meer verdeeld geraakt. 
Verbinding tussen Vlamingen en Franstaligen,
maar ook verbinding tussen wie meer of minder levenskansen kreeg.

Een verrassend portret dat veel nog ongekende aspecten van 
Filips leven openbaart. 

Auteur Mark Van den Wijngaert is emeritus hoogleraar 
Hedendaagse Geschiedenis aan de KU Leuven, campus Brussel. 
Hij publiceerde over de Duitse bezetting, de Belgische politieke 
geschiedenis, de internationale geschiedenis van 1950 en de 
Belgische monarchie. 

Koning Filip 60 werd gepubliceerd door 
We Publish - Borgerhoff-Lamberigts
in februari 2020.






Niemand kan de geschiedenis van België zo goed verwoorden als
Mark Van den Wijngaert. Niemand kent de staatskundige instellingen (de
Belgische kluwen) zo goed als hij. In die zin was het echt een fantastisch
naslagwerk en een aanrader!

Echt veel verrassingen en ongekende aspecten uit het leven van Filip
kwamen er voor mij niet echt naar boven. Ik vond dat de auteur vrij
oppervlakkig bleef voor de koning en z'n familie. Dat had voor de
royaltyfans beslist nog iets meer en iets dieper mogen zijn.

Wat ik wel positief vond: het boek is gebaseerd op niets anders dan
feiten, iets wat veel auteurs die over de koninklijke familie wel eens
durven te vergeten. Dus dikke pluim hiervoor!

Alles bij elkaar opgeteld is dit echt wel een boek dat vol trots tussen de
royalty en de geschiedenisboeken op de boekenplank kan staan! Een
aanrader dus!

Ik heb dit boek gekocht, na toch wel wat twijfelen, via bol.com.





foto: bookcover - kaft

maandag 6 juli 2020

Handboek Oriëntatie

Wat een interessant en handig boek!

Iedereen heeft het misschien wel eens een keertje meegemaakt: verdwalen. Wat zou het leuk zijn, mocht men dan het "Handboek oriëntatie voor de avontuurlijke reiziger" op zak hebben.

In heldere en vlotte schrijfstijl leggen de auteurs: Keesjan van den Herik en Ilse Verkaart verschillende technieken uit om steeds de weg ,de oriëntatie, terug te vinden





Het boek is in zakformaat en heeft een erg overzichtelijke structuur waardoor het super handig en uitermate interessant is om mee te nemen op reis.

Voor de avontuurlijke reiziger die graag lange wandelingen maakt in de natuur of in de bergen is "Handboek Oriëntatie" zelfs een must-have!

Ik wil ook zeker Uitgeverij Elmar bedanken voor het ter beschikking stellen van een recensie exemplaar. Het was een aangename kennismaking en uiterst correcte samenwerking!

Meer over Uitgeverij Elmar, ga naar hun website op volgende link.


Eigen foto van de bookcover

zondag 5 juli 2020

Albert & Elisabeth


With this 'Books on Sunday', the Allaboutroyalfamilies blog continues
to review books about the Belgian royal family.

This is a bookreview I made on the Allaboutroyalfamilies blog
about the Dutch book: Albert & Elisabeth.

Albert & Elisabeth is written by Princess Esmeralda of Belgium and
Christophe Vachaudez. It was issued by Lannoo.




Based on numerous private photos, most of them were never published
before, the book 'Albert & Elisabeth' shows an intimate portrait of the
third Belgian King and Queen.

King Albert I of Belgium and Queen Elisabeth of Belgium, born
duchess in Bavaria, were very popular not only in their own country but
also in Europe, United Kingdom and the world, especially because of
their role during World War I.

With their popularity, then and now, in mind, this royal history book
full with lovely pictures is a real treasure to read.


Princess Esmeralda (also mentioned as Princess Marie-Esméralda) of
Belgium is the youngest daughter of King Leopold III and Lilian Baels. 
She is thus a granddaughter of King Albert I of Belgium and 
Queen Elisabeth. 

More about the Allaboutroyalfamilies blog on this link 




Source picture: Bookcover